Co musi się znaleźć na ulotce reklamowej?

Ulotki reklamowe są jedną z podstawowych środków promowania określonych usług i produktów. Z jednej strony niedoceniane przez część przedsiębiorców, jako mało skuteczna reklama, z drugiej jednak coraz więcej osób podejmuje próby promowania swojej firmy właśnie za ich pośrednictwem. Co ciekawe, przy odpowiednim projekcie mogą być bardzo skuteczne i przekładać się bezpośrednio na wzrost sprzedaży lub rozpoznawalności. Co musi się znaleźć na ulotce reklamowej?

Odpowiednia treść

Na początku trzeba określić format ulotki, bo to od niego w dużej mierze będzie zależała zawartość tekstowa. Ale nawet decydując się na ulotki w większych rozmiarach warto pamiętać, że nie piszemy książki, ale komponujemy krótki komunikat reklamowy. Ma być zwięzły, nieskomplikowany i odwołujący się do odbiorcy. Tylko tyle i aż tyle, bo każdy kto miał do czynienia z opracowywaniem tekstów na potrzeby reklamowe wie, że im krótsza forma, tym więcej pracy trzeba w nią włożyć.

Fado

Oprócz samych informacji warto zadbać o to, żeby ulotka niosła ze sobą jakąś dodatkową wartość dla klienta, która sprawi, że nie zdecyduje się wyrzucić jej do najbliższego kosza na śmieci. Może to być oferta rabatu wyłącznie z ulotką – zniżka nie musi być ogromna, sam fakt powinien przemówić do klienta.

Polecamy usługi: drukarnia Poznań

Atrakcyjna grafika

Chociaż sama treść jest bardzo ważna chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że sam tekst wydrukowany na kartce nie zainteresowałby zbyt wielu odbiorców. Dlatego bardzo ważne jest dopracowanie warstwy wizualnej projektu. W zależności od tego jaka jest grupa targetowa takich ulotek i specyfika danej branży, ich wygląd będzie się znacznie różnił. Ważne, żeby ulotka zaintrygowała swoim wyglądem już od pierwszego wejrzenia.

Niezwykle ważny jest też odpowiedni projekt ulotki – układ poszczególnych elementów może wpływać na to, czy odbiorca w ogóle zatrzyma ulotkę dla siebie lub w jakim stopniu zainteresuje się jej zawartością.

Sprawdź także: Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Dobra jakość produkcji

Decydując się na zamówienie ulotek w drukarni bardzo ważna jest wysoka jakość ich produkcji. Nawet najpiękniejsze ulotki z treścią, która dorównuje literackim dziełom nie przyniesie zbyt wielu korzyści, jeśli będą na przykład wykonane na kiepskim papierze, który szybko się gniecie i rwie. Równie ważna jest jakość druku – odwzorowanie kolorów i realizacja ulotki zgodnie z projektem, bez żadnych skaz.

Szukasz drukarni internetowej? Sprawdź także: ulotki Poznań